Jak dotrzeć do Padwy?

Cześć! Dziś kilka słów o tym, jak się dostać do Padwy.

DSC01325

Jest na to kilka sposobów. Możecie przylecieć samolotem do Bolonii (zdecydowanie najtańsza opcja), Mediolanu, Wenecji lub Werony i stamtąd wyruszyć do Padwy samochodem/autobusem/pociągiem (www.trenitalia.com).

Z lotniska w Bolonii – blablacar kosztuje ok 6€. Można też dojechać na dworzec specjalnym autobusem (6€) i tam przesiąść się na pociąg (cena biletów od 10.05€).

Z Wenecji – pociągiem (bilety od 4.05€,26 min drogi), blablacarem (2-4€).

Z Werony – pociągiem (bilety od 6.95€, godzina drogi), blablacarem(4-5€).

Z Mediolanu – blablacarem (15-20€), Megabusem (gdy kupicie bilet z dużym wyprzedzeniem, zapłacicie ok. 5€). Bilety na pociąg są bardzo drogie (26-59€).

DSC00535

Jeżeli nie lubicie latać (albo macie inne powody), możecie wybrać: autobus (z Łodzi jedzie się ok. 17 h, ceny biletów wahają się między 199 zł a 339 zł), samochód (szybciej i wygodniej. Dodatkowym atutem jest możliwość zwiedzenia miast na trasie, np. Wiednia), wiele samochodów (autostop!), motocykl, rower, czy co tam Wam podsunie wyobraźnia. Ostatnio słyszałam o śmiałkach, którzy do Włoch planują dotrzeć… konno! 

DSC00544

A gdybyście planowali dłuższą podróż po Włoszech, z Forencji, Rzymu, Turynu i Neapolu dostaniecie się do Padwy Megabusem. Gdy bilet kupicie odpowiednio wcześniej, zapłacicie nawet 3€.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s